^

Strona główna / ZABIEGI / ORTOPEDIA / USG NARZĄDÓW RUCHU

USG NARZĄDÓW RUCHU

USG KOLANA Badanie USG kolana pozwala ocenić zakres uszkodzeń aparatu więzadłowego, ścięgien oraz łękotek. Ponadto w dużym stopniu umożliwia diagnostykę przyczyn bólu, przeskakiwania, blokowania się stawu, a także takich objawów jak ograniczenie wyprostu czy zgięcia w stawie. Uwidacznia zarysy powierzchni kostnych i chrząstki.

DÓŁ PODKOLANOWY, czyli inaczej tylna powierzchnia kolana, to miejsce gdzie często tworzą się torbiele (guzy łagodne). Za pomocą obrazowania USG można dokonać kontrolowanej punkcji i opróżnienia torbieli, z precyzyjnym podaniem leków do jej wnętrza.

USG BARKU Badanie USG barku przeprowadza się celem diagnostyki przyczyn bólu i ograniczenia zakresu ruchów w stawie. Jest to metoda umożliwiającą ocenę poszczególnych struktur anatomicznych w ruchu (tzw. badanie dynamiczne), co pozwala w wyczerpujący sposób określić przyczynę większości stanów dyskomfortu, określanych pojęciem "bolesnego barku".

USG STAWU SKOKOWEGO I STOPY Staw skokowy jest najczęściej uszkadzanym stawem organizmu ludzkiego. W przypadkach tzw. skręceń dochodzi do uszkodzenia struktur torebkowo-więzadłowych, które na zdjęciach rentgenowskich nie są widoczne. USG "widzi" te uszkodzenia i pozwala na szybkie postawienie diagnozy oraz odpowiednie leczenie. Może to uchronić pacjenta przed niepotrzebnym, kilkutygodniowym unieruchomieniem gipsowym, lub przeciwnie - ustalić wskazania do takiego unieruchomienia.

USG DŁONI (NADGARSTKA) Ultrasonograficzne badanie dłoni znajduje szerokie zastosowanie w diagnostyce bólów, obrzęków, zapaleń oraz zaburzeń czucia. Pozwala na ocenę rozległości i lokalizacji zapalenia – w przypadku zdiagnozowanych chorób zapalnych pozwala na określanie postępów procesu leczniczego .

USG MIĘŚNI Pozwala na bardzo precyzyjną diagnostykę urazów mięśni. Do badania takiego należy ocena rozległości krwiaków i procesów naprawczych w tkance mięśnia. Osobnym, niezwykle ważnym elementem badania jest ocena mięśni pod kątem zmian guzowatych.

Kontakt z nami

Ul. Graniczna 4b, 35-326 Rzeszów
tel: +48 (17) 852 80 11, tel. kom. +48 601 960 500