fbpx
fecebook instagram YT wa
zadzwoń

Najlepsza metoda redukcji zbędnego owłosienia za pomocą najskuteczniejszych obecnie na świecie urządzeń.

 Obecnie nie tylko moda na gładkie ciało, ale również dbałość o higienę powoduje, że coraz częściej - nie tylko latem ale również w zimie - pod warstwą ubrań, włosy stają się niemile widziane. Tradycyjne metody usuwania włosów, takie jak: golenie, wyrywanie czy wosk dają efekty tymczasowe.
Na dzień dzisiejszy najlepszą metodą redukcji zbędnego owłosienia jest depilacja laserowa. W Salonie Kosmetyki Laserowej SLOW AGE pracujemy na laserach diodowych o długość fali 800 nm oraz o długości 755 nm.

 

Depilacja laserowa - dlaczego u nas?

  • Mamy ponad 20 lat doświadczenia w wykonywaniu tego zabiegu
  • Zabieg wykonywany jest pod nadzorem lekarza
  • Lasery diodowe na których pracujemy to renomowany sprzęt zapewniający skuteczną, trwałą i bezpieczną depilację

Jak działa laser?

Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera - pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę i zamieniane na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost.

Dla kogo depilacja laserowa?

Idealnym kandydatem do zabiegu laserowego usuwania owłosienia jest osoba o jasnej karnacji i ciemnych włosach, ale można osiągnąć dobre wyniki również u kobiet o ciemniejszej karnacji. Depilacja laserowa nie jest skuteczna w przypadku osób o jasnych i białych włosach.

Ile zabiegów należy wykonać?

Jak wykazały badania, laser działa na włosy znajdujące się w fazie aktywnego wzrostu tzw. anagenu. Pozostałe okresy wzrostowe włosów - faza zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) są „nieme" na działanie lasera. Czas trwania poszczególnych faz jest różny dla różnych okolic ciała. Warunkuje to potrzebę minimum czterech zabiegów (zazwyczaj 4-5), powtarzanych w odstępach 6-8 tygodniowych w zależności od okolicy. Ze względu na przeprowadzane wcześniej zabiegi depilacji woskiem, depilatorem mechanicznym, pęsetą itp., może zaistnieć konieczność przeprowadzenia dodatkowego zabiegu depilacji dla uzyskania lepszych wyników. Laserem można uzyskać trwałą, ale częściową redukcję owłosienia. Trwała redukcja dotyczy ok. 80-90% włosów. Reszta włosów może odrastać w ciągu życia, ale ich ilość jest niewielka i z reguły są to włosy delikatne i jaśniejsze.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Pierwszy zabieg depilacji laserowej poprzedzony jest konsultacją. Dermatolog przeprowadza wywiad, ocenia stan i typ skóry oraz rodzaj włosa - od tych czynników uzależnione jest prawidłowe dobranie parametrów lasera. Osoby zakwalifikowane do zabiegu mają wykonaną próbę laserową, a następnie zabieg.

Do zabiegu skóra powinna być ogolona, umyta i niczym nieposmarowana.

W momencie „strzału" lasera odczuwa się delikatne ukłucia bądź pieczenie. Charakter tych odczuć w dużej mierze zależy od osobniczej wrażliwości skóry, od lokalizacji owłosienia oraz koloru i grubości włosów. W indywidualnych przypadkach istnieje możliwość znieczulenia skóry, ale w praktyce rzadko zachodzi taka potrzeba. Warto dodać, że głowica wyposażona jest w specjalną ramkę szafirową, która po przyłożeniu do skóry schładza ją, co również działa znieczulająco.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej:

  • ciąża, laktacja;
  • opalenizna (zabieg można wykonać dopiero po ustąpieniu opalenizny);
  • leki światłouczulające (niektóre antybiotyki, retinoidy);
  • zioła (dziurawiec, nagietek- przestać używać na 2-3 tyg. przed zabiegiem);
  • kremy zawierające retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe, witaminę C itp. (przestać używać min 1 miesiąc przed zabiegiem);
  • depilacja woskiem, depilatorem mechanicznym oraz pęsetą ( przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem);
  • bielactwo, łuszczyca;
  • peeling (przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem);
  • herbatki wyszczuplającej (np. Figura 2).
  • stosowanie kremów brązujących, samoopalaczy

Zasady postępowania po zabiegu depilacji laserowej

  • zabiegi należy powtarzać, co 6-8 tygodni (zależnie od części ciała oraz cech indywidualnych) znaczące wydłużenie lub skrócenie przerwy między zabiegami może spowodować słabszy efekt zabiegu oraz konieczność wykonania dodatkowego zabiegu.
  • nie opalać się.(bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum przez 4 tygodnie po zabiegu);
  • nie wolno stosować:
  • kosmetyków i leków złuszczających- min do 2 tygodnie po zabiegu;
  • przez kilka dni po zabiegu:
    - nie stosować kosmetyków podrażniających skórę np. toników na bazie alkoholu;
    - nie podrażniać skóry w okolicy zabiegu;
    - każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzony zabieg. Może wystąpić zaczerwienie lub niewielkie podrażnienie okołomieszkowe, bardzo rzadko mogą wystąpić miejscowe przebarwienia lub odbarwienia, które ustępują po kilku dniach. Przy wyjątkowej nadwrażliwości mogą się utrzymywać do kilku tygodni/miesięcy.

 

* Aktywna opryszczka oraz każdy stan zapalny organizmu jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu


Zabieg wykonuje:

  1. Anna Maron
    kosmetolog
    Magdalena Uszaruk
  2. Ewelina Harlacz
    kosmetolog
    Ewelina Harłacz

Zobacz: