^

Strona główna / ZABIEGI / MEDYCYNA ESTETYCZNA / NICI APTOS

NICI APTOS

Czym są Nici Aptos ?

Nici Aptos zawierają naturalny kwas l-polimlekowy, który wywołuje efekt odmłodzenia poprzez stymulację procesów rewitalizacji skóry oraz spowolnienie procesów jej starzenia. Nici liftingujące pozwalają osiągnąć doskonały rezultat przy minimalnej ingerencji w organizm.

Wskazania:

Nici Aptos mogą być stosowane na twarz i ciało. Przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku, dla wszystkich, którzy zaobserwowali rozpoczynające się procesy starzenia objawiające się utratą jędrności i gęstości skóry, opadaniem tkanek miękkich, pojawieniem się płytkich lub głębokich zmarszczek, zmianą konturu i owalu twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg przeprowadza lekarz. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na podskórnym wprowadzeniu poprzez pojedyncze punkty nakłucia odpowiedniego modelu bioabsorbowalnej nici APTOS w celu utworzenia silnie podtrzymującego szkieletu. W zależności od wskazań zabiegowych Pacjenta tj. Wieku, typu skóry, obszaru zabiegowego, poziomu opadu tkanek lekach dobiera odpowiednie nici (z linii Excellence, Light Lift lub Nano) tak, aby zapewnić optymalny efekt odmłodzenia. Lifting całej twarzy trwa około 30-40 minut, a pojedynczej strefy zabiegowej tylko 10-15 minut.

Efekty 

Zabieg nićmi APTOS inicjuje wieloetapowy proces odnowy:
 
  • wprowadzone nici grupują tkanki i naprowadzają na właściwe położenie,
  • wokół nici powstaje tkanka włóknista, która tworzy podskórny stelaż, wzmacniając tkanki i utrzymujące je w pożądanej pozycji,
  • po 6 miesiącach nić zaczyna się powoli rozpuszczać uwalniając o organizmu składniki stymulujące naturalną biorewitalizację, poprawiając strukturę na lata, sam efekt liftingu utrzymuje się do 2-3 lat.

 

Nici całkowicie wchłaniają się w ciągu 360 dni. Natomiast efekty utrzymują się nawet do trzech lat.

Po zabiegu

Okres rekonwalescencji po zabiegu trwa około 2 tygodni, ale już po kilku dniach można wrócić do aktywnego życia.
W ciągu 24 godzin od wykonania zabiegu zaleca się zimne okłady. Przez kilka dni należy powstrzymać się od picia gorących napojów, a przez dwa tygodnie alkoholu. Należy też ograniczyć aktywność mimiki twarzy, wysiłek fizyczny, nie stosować masaży i zabiegów intensywnie rozgrzewających.

Przeciwwskazania:

  • ciąża, laktacja
  • choroby autoimmunologiczne,
  • choroba niedokrwienna serca,
  • nadciśnienie II i III stopnia,
  • stany zapalne w obszarze planowanego zabiegu

Kontakt z nami

Ul. Graniczna 4b, 35-326 Rzeszów
tel: +48 (17) 852 80 11, tel. kom. +48 601 960 500