^

Strona główna / FAQ

Oczy to jeden z najważniejszych aspektów kobiecej urody. Aby dodawały nam jeszcze więcej uroku należy zadbać przede wszystkim o skórę która je otacza. Nieodpowiednia pielęgnacja okolic oczu potrafi zdradzić wiek kobiety, niewłaściwą dietę czy nieprzespaną noc.

Zmiany i nieprawidłowości naczyniowe skóry twarzy dotyczą coraz większej grupy ludzi. Jednak nie wszyscy dotknięci tym problemem zdają sobie sprawę, jak należy dbać o cerę naczyniową oraz minimalizować ryzyko powstania związanych z rozszerzonymi naczyniami schorzeń, w tym głównie trądziku różowatego.

Peeling to zabieg kosmetologiczny. polegający na kontrolowanym złuszczaniu określonej warstwy naskórka, a tym samym usunięciu bądź redukcji zmian chorobowych lub estetycznych, które rozwijają się z wiekiem i pod wpływem szkodliwego działania środowiska. .

Mezoterapia, jako niechirurgiczna metoda poprawy wyglądu skóry, polega na podawaniu poprzez iniekcję substancji czynnych, w głąb skóry, w celu poprawienia metabolizmu komórek, stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny oraz prawidłowego odżywiania skóry.

Po lecie każdy rodzaj skóry wymaga intensywnej pielęgnacji, a im dojrzalsza i bardziej wymagająca skóra, tym trudniej zaspokoić jej potrzeby. Głównym celem wszystkich rewitalizujących zabiegów kosmetycznych jest przede wszystkim nawilżenie skóry, wzmocnienie lub odnowa płaszcza lipidowego pokrywającego naskórek oraz biostymulacja funkcji życiowych skóry.

W naszym salonie posiadamy zarówno laser diodowy Lightsheer jak i urządzenie IPL. Doświadczenie zdobyte podczas licznych szkoleń oraz codziennego wykonywania zabiegów pozwala nam na dokonanie obiektywnego porównania obu tych metod. Jednak aby wyjaśnić odmienność pomiędzy laserami a urządzeniem IPL stosowanymi w fotodepilacji należy wyjść od istoty samego zabiegu.

Procesowi starzenia się towarzyszy powstawanie dwóch typów zmarszczek...

W przypadku zmarszczek mimicznych liderem w ich usuwaniu jest toksyna botulinowa typu A, jednak pełne wygładzenie może dać tym osobom, u których zmarszczki nie są jeszcze utrwalone.

Jeżeli zmarszczki są utrwalone, wówczas można skorzystać z preparatów wypełniających kwasu hialuronowego. Do modelowania twarzy stosuje się kwas hialuronowy wysoko usieciowany, który ma silne właściwości podtrzymujące oraz jest odporny na rozkład enzymatyczny i działanie wolnych rodników.

Rozstępy występują dwa razy częściej u kobiet niż u mężczyzn, mogą pojawić się w każdym wieku, choć najczęściej w okresie dojrzewania i ciąży. Powstają na skutek zbytniego rozciągania się skóry, która „nie nadąża” za wzrostem objętości tkanki podskórnej, a wtedy dochodzi do zrywania włókien kolagenowych. Objawia się to jedynie lekkim swędzeniem, szczypaniem dopiero po pewnym czasie można dostrzec czerwone pręgi.

 

Jeszcze do niedawna charakterystyczna dolegliwość Pań po menopauzie, dziś dotyczy coraz młodszych osób. Problem ten uniemożliwia normalne funkcjonowanie już co czwartej kobiecie w wieku od 18 do 48 lat.
 

W czasie wakacji dłużej przebywamy na powietrzu, co naraża skórę na działanie słońca i wiatru. Promienie UV uszkadzają lipidy bariery ochronnej, a wiatr nasila parowanie wody z naskórka. Mimo stosowania emulsji z filtrami ochronnymi nasza skóra wysusza się i w efekcie szybciej się starzeje. Jak temu zaradzić?

ZADAJ PYTANIE

Kontakt z nami

Ul. Graniczna 4b, 35-326 Rzeszów
tel: +48 (17) 852 80 11, tel. kom. +48 601 960 500