^

Strona główna / OFERTA / MEZOTERAPIA

MEZOTERAPIA

Mezoterapia to nowoczesna metoda regeneracji i odżywiania skóry. Cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ śródskórne wprowadzenie substancji aktywnych gwarantuje szybkie i widoczne efekty rewitalizacyjne, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów.

Co to jest i jak działa?

Mezoterapia, jako niechirurgiczna metoda poprawy wyglądu skóry, polega na podawaniu poprzez iniekcję substancji czynnych, w głąb skóry, w celu poprawienia metabolizmu komórek, stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny oraz prawidłowego odżywiania skóry.
Dzięki śródskórnym, ale nierzadko także podskórnym wstrzyknięciom aktywnego preparatu, poprawia się również mikro krążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa się metabolizm komórek tłuszczowych – lipoliza. 
Zabiegi mezoterapii odżywiają, rewitalizują, pobudzają i regenerują skórę.

Wskazania

Mezoterapia najczęściej znajduje zastosowanie w leczeniu:
 
  • objawów starzenia, zmarszczek, wiotkości, utraty elastyczności i suchości skóry, które nasilają się i pogłębiają wraz z wiekiem. Ostrzykuje się okolicę twarzy, szyi, dekoltu, grzbietów dłoni. Dzięki dostarczeniu odpowiednich substancji leczniczych poprawia się metabolizm komórek, stymuluje fibroblasty ,produkcję kolagenu i elastyny, poprawia nawilżenie i odżywienie skóry. Zabiegi wykonuje się najczęściej z częstotliwością 3 zabiegów co 2 tygodnie, następnie 3 zabiegi co miesiąc i zabieg podtrzymujący efekt leczenia co 3-6 miesięcy.
  • celluluitu - polega na wprowadzeniu substancji czynnych (jak kofeina ,nostrzyk, rutyna, prokaina, wyciąg z karczocha , enzymy lipolityczne ) w miejsca zajęte cellulitem- uda , pośladki, biodra. Substancje te wpływają na przemianę materii, pobudzają mikrokrążenie niwelują tkankę tłuszczową. Zabiegi zaleca się 1-2 /tydzień przez 2-4 tygodni, 1 zabieg co 2 tygodnie 4x, 1 zabieg na miesiąc 2-4x.
  • rozstępów i blizn, przez ostrzyknięcie wzdłuż zmiany. Aby uzyskać zadawalający efekt należy wykonać serię kilku zabiegów w odstępach comiesięcznych. Efekty widoczne są po 4-6 miesiącach. Po zabiegu okolica ostrzyknięta wymaga dokładnego masażu.
  • łysienia i wypadania włosów. Wstrzykuje się np. dekspantenol czy minoksidil, witaminy, oligoelementy.zabiegi wykonuje się z częstotliwością początkowo 1 raz na tydzień

Przebieg zabiegu

Mezoterapia polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo odpowiednich substancji leczniczych w odpowiednim stężeniu i składzie. Preparat wstrzykuje się w odpowiednie miejsce w niewielkiej ilości. Stosuje się specjalne :"koktajle" zawierające witaminy, aminokwasy, oligoelementy, kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, krzem, enzymy, wyciągi tkankowe.
Zabieg wykonywany jest wyłącznie przez lekarza. Może on wstrzyknąć roztwór za pomocą odpowiednio dobranej wielkości igły i strzykawki bądź mechanicznie za pomocą specjalnego pistoletu do mezoterapii DHN4. Z racji na możliwość wystąpienia bólu w trakcie iniekcji preparatu, pacjent przed zabiegiem zostaje znieczulony Emlą.

Po zabiegu

Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików. Ślady te mogą utrzymywać się od 6 do 72 godzin. Może się zdarzyć, że igła trafi na naczynko krwionośne, wówczas powstaje niewielki siniak. Po zabiegu stosuje się masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę są równomiernie rozprowadzane.

Przeciwwskazania

  • ciąża oraz karmienie piersią;
  • zapalenie, infekcje w miejscu zabiegu;
  • łączenie z laserem, peelingiem chemicznym lub terapią złuszczania naskórka;
  • tendencje do tworzenia się przyrosłych blizn;
  • choroby autoimmunologiczne;
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Poznaj ceny naszych zabiegów

Cennik

Kontakt z nami

Ul. Graniczna 4b, 35-326 Rzeszów
tel: +48 (17) 852 80 11, tel. kom. +48 601 960 500