^

Strona główna / OFERTA / PEELING MEDYCZNY / YELLOW PEEL

YELLOW PEEL

Czym jest Yellow Peel?

Yellow Peel to jeden z najpopularniejszych peelingów chemicznych stosowananych w dermatologii i medycynie estetycznej. Jest najmniej inwazyjnym peelingiem chemicznym istniejącym na rynku. Tzw „żółty sposób na zdrową i piękną skórę” to mieszanka kwasu retinowego, kojowego, azaleinowgo , fitowego, witaminy C i bisabololu

Jak działa Yellow Peel

Działanie peelingu polega na usuwaniu warstwy naskórka na różnych poziomach. Intensywność działania peelingu dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb pacjentów.

Ma działanie złuszczające poprzez zastosowanie w pierwszej fazie zabiegu kwasu glikolowego i kwasu salicylowego i stymulujące poprzez kwas retinolowy i witaminę C w drugiej fazie zabiegu. Dzięki działaniu trzech innych składników: kwasu fitowego, kojowego i azelainowego spełnia również blokadę endogenicznej syntezy melaniny usuwając istniejące przebarwienia i zapobiegając powstawaniu nowych.

 

 

Dla kogo?

Najczęstszym wskazaniem do peelingu Yellow Peel są:

 

  • fotostarzenie,
  • drobne zmarszczki i zmiany posłoneczne,
  • wiotkość skóry,
  • przebarwienia na twarzy, dłoniach i dekolcie,
  • blizny po trądziku,
  • zaburzenia łojotokowe skóry.


Korzyści

Zabieg Yellow Peel jest zabiegiem wykonywanym wyłącznie przez lekarza co zapewnia bezpieczeństwo pacjenta. Jest to zabieg, który przynosi takie same korzyści jak bardziej agresywne peelingi chemiczne, a jego dodatkową zaletą jest znikoma uciążliwość dla pacjenta gdyż wygląd skóry bezpośrednio po zabiegu nie stanowi ograniczenia dla osób aktywnych zawodowo. Złuszczanie jest delikatne, największe w trzecim dniu po zabiegu. Po peelingu występuje lekki obrzęk skóry i jej zaczerwienienie - są to normalne reakcje, a ich wystąpienie gwarantuje osiągnięcie pożądanego rezultatu.
Po zabiegu

Po peelingu Yellow Peel bardzo ważne jest intensywne nawilżanie i ochrona skóry. Od 2 do 10 dnia po zabiegu skórę należy myć wyłącznie mydłem o neutralnym pH, nałożyć wazelinę. Należy unikać słońca i zawsze używać fizycznych filtrów ochronnych.

Przeciwwskazania

  • podrażniona i wrażliwa skóra
  • procesy zapalne skóry
  • opryszczka
  • ciąża

Działania niepożądane

Preparat może wywoływać silną reakcję zapalną skóry, wystąpienie silnego rumienia i uczucie pieczenia (są to nieczęste przypadki aczkolwiek normalne i nie stanowiące zagrożenia).

Peeling może być powtarzany co 15- 30 dni, aż do momentu uzyskania pożądanego efektu lub w trybie ustalonym przez lekarza w zależności od wskazań.

Kontakt z nami

Ul. Graniczna 4b, 35-326 Rzeszów
tel: +48 (17) 852 80 11, tel. kom. +48 601 960 500